Usługi biura rachunkowego – na jakie koszty się przygotować?

Korzystanie z pomocy biura rachunkowego to optymalne rozwiązanie pod kątem komfortu prowadzenia działalności gospodarczej od strony formalnej. Samodzielne zajmowanie się księgami rachunkowymi, sporządzanie ewidencji, deklaracji podatkowych i innego rodzaju prace wymagają czasu, a także wiedzy. Dlatego dzisiaj tak wielu przedsiębiorców decyduje się na współpracę z biurami rachunkowymi. Na jakie koszty trzeba jednak przygotować się wtedy, gdy planuje się ją rozpocząć?

Ceny zależne są od kilku głównych czynników – zakresu wybranej obsługi, liczby dostarczanych dokumentów, sposobu rozliczeń w firmie, a także od polityki cenowej biura rachunkowego. Przeciętnie za prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów zapłacić trzeba 100-200 złotych, koszty prowadzenia księgi rachunkowej, czyli pełnej księgowości rozpoczynają się od około 700 złotych. Koszty prowadzenia spraw kadrowo-płacowych na jednego pracownika to wydatek rzędu 10-20 złotych.

Bez problemu cennik biura rachunkowego można znaleźć na stronach internetowych – niemalże każde biuro posiada własną stronę, a na niej informacje o kosztach. To pomoże w zorientowaniu się, gdzie koszty są najbardziej atrakcyjne. Naturalnie, często te podane są orientacyjne, dlatego warto wysłać własne zapytanie ofertowe, co pozwoli na uzyskanie dokładniejszych danych.


Leave a Reply